Kunst 2015

Albert Mertz

Lågkrukke: Inge-Marie Fruelund

Allan Stabel, akryl

AnneMette Klit, stentøj, 25 cm

Benny Dröscher, litografi

Bente Lyhne, akvarel

Bente Lyhne, akvarel

Tal R, litografi

Carl Henning Pedersen, litografi

Charlotte Danielsen, akryl 40x50

Eilersen, akryl 50x50

Flemming Hald, stentøj

Helle G. Dupont, glas og gummi

Jens Jalling, akryl 30x30

Jens Rost, akryl

Henriette Duckert, keramik

Leif Sylvester, litografi

Leif Sylvester, litografi

Lone Teglskov, foto

Marianne Kristoffersen, bemalet artprint

Marianne Nørhave, glas

Mie Olise, litografi

Mogens Mønsted, raku og bronze

Morten Schelde, litografi

Peder Stougaard, akvarel

Peter Martensen, litografi

Steen Berg Hansen, mixed media

Glaskunstner Rikke Stenholt: samndblæst vase ca. 30 cm

Ingen kommentarer:

Send en kommentar